Klein museum ONSe BUNKER

Rotterdammer Gerard van Beek is nadat ONS Recreatieoord onder eigen beheer is gestart in 2024 naar het bestuur CV ONS gestapt met de vraag wat ze met de zwaar verwaarloosde Nederlandse bunker, waaraan een Duitse Atlantikwall bunker is aangebouwd, gingen doen. Het bestuur had (nog) geen plannen waarop hij voorstelde het te willen renoveren om het als klein oorlogsmuseum te gaan gebruiken. Dit idee werd enthousiast ontvangen en ze gaven hem toestemming om de bunker op te knappen. Samen met het bestuur heeft Gerard toen ook de naam bedacht: ‘ONSe BUNKER’.

De renovatie was best heftig en een pittige klus, maar is voorspoedig gegaan door de vele vrijwilligers en/of sponsors die dit initiatief van Gerard (rechts op de foto) omarmen.

Na de zeer succesvolle eerste kijkdagen heeft in juni 2025 de openingshandeling plaatsgevonden door de Rotterdamse acteur John Buijsman als 010sheriff. Aansluitend is de eerste expositie – (Over)Leven in Bunkers – van start gegaan op ONS Recreatieoord in Hoek van Holland, ook wel ‘De houten kampeerstad van Rotterdam aan zee genoemd’. Het is opgericht op 20 mei 1923 en daarmee het oudste vakantiepark van Nederland. En vanaf nu ook officieel de enige met een eigen klein museum.

Het betreden van ONSe BUNKER is, met diverse afstapjes en drempels, op eigen risico. De plafonds in de bunkers zijn laag: pas dus op uw hoofd! Kinderen tot 12 jaar zijn alleen welkom onder begeleiding van een volwassene. Eten, drinken en/of roken door bezoekers is niet toegestaan!

Gratis entree
ONSe BUNKER staat (achter Eetcafé Jan en Jans) op ONS Recreatieoord tussen voorheen het Nieuwe Kamp en Oude Kamp. De entree (maximaal 10 personen per keer) is gratis, maar een kleine bijdrage wordt enorm gewaardeerd!

Onze reguliere openingstijden zijn op zaterdagmiddag (van 14 maart tot 31 oktober) van 12:00 tot 17:00 uur